AutoCAD 2020’deki Yenilikler

AutoCAD 2020’deki Yenilikler

16:30 01 Nisan de Genel
0 Yorum

 

 

                              AUTOCAD 2020

Yeni Koyu Tema

Kullanıcı arayüzünüz her zaman kullandığınız bir şey. Geçmişte müşteri geri bildirimi, tekrar tekrar karanlık temanın netliğini ve netliğini artırmak için önemli değişiklikler yapmamız gerektiğini belirtti. Işık temasına da benzer netlik uygulandı.

Gördüğünüz gibi, genellikle odaklandığınız çizim alanından uzaklaşmadan en iyi kontrastı sağlamak için arka plan renklerini simge renkleriyle optimize ettik.

Şerit üzerindeki bağlamsal sekmelerin vurgulanması, örneğin metni düzenlerken veya bir kapak oluştururken olduğu gibi etkin olduğunda daha belirgindir.

Uygulama düğmesi > Seçenekler> Ekran sekmesi> Pencere Öğeleri> Renk Teması

Blok Paleti

Blok eklemek için çeşitli yöntemler şu anda mevcuttur: Insert, Araç Paletleri ve DesignCenter. Bu farklı seçeneklerin mevcut olması, farklı disiplinlerdeki kişilerin farklı gereksinimlere ve tercihlere sahip olduğunu kabul eder.

Ekle iletişim kutusunu yeniden tasarlamanın birincil nedeni, blokları eklemek için iş akışında blokların daha iyi görsel önizlemelerini sağlamaktır. Palet, size bir adım kazandırabilecek yeni Tekrar Yerleştirme seçeneği de dahil olmak üzere birden fazla blok bulma ve ekleme için verimliliği artırır.

Yeni Bloklar paletindeki temel özellikler, en son kullanılan bir listeden veya belirli çizimlerden blokların verimli bir şekilde belirlenmesini ve yerleştirilmesini kolaylaştırır. Üç sekme aşağıdakine erişim sağlar:

  • Geçerli Çizim sekmesi, geçerli çizimdeki tüm blok tanımlarını simge veya liste olarak görüntüler.
  • Son sekmesi, geçerli çizimden bağımsız olarak en son eklenen tüm blokları görüntüler. Bunlar çizimler ve oturumlar arasında devam eder. Bu sekmeden bir bloğu sağ tıklatarak ve Son Listeden Kaldır’ı seçerek kaldırabilirsiniz.
  • Diğer Çizim sekmesi, çizimleri blok olarak eklemek veya bu çizimlerde tanımlanan bloklardan seçim yapmak için seçebileceğiniz klasörlere gitmenin bir yolunu sunar. Bu çizimler ve bloklar, çizimler ve oturumlar arasında da devam eder.

Paletin üst kısmı, blok adlarına joker karakter filtreleri uygulamak için bir alan ve farklı küçük resim boyutları ve liste stilleri için çeşitli seçenekler içeren birkaç kontrol içerir.

 

Giriş sekmesi> Blok paneli> Ekle.

Şeritten erişim, mevcut çizimde mevcut olan blokların bir galerisini, iki yeni seçenekle birlikte, En Son Bloklar ve Diğer Çizimlerden Bloklar olarak sunar.

 

 

YAZININ DEVAMI İÇİN      >>>>>>>      BURAYA  <<<<<<<<<    BAKABİLİRSİNİZ 

 

Yorum Yok

Yorum yapın